ENKV:s arbetssätt har sin grund i personlig erfarenhet och utbildning. Större delen av vår administrativa personal har egen erfarenhet av personlig assistans i egenskap av att vara exempelvis assistansberättigade, anhörig eller assistent . 

Vår grundläggande och gedigna förståelse för LSS lagstiftningens intentioner speglas i vårt dagliga arbete. Genom kunskap inom juridik, ekonomi, utförande, rekrytering och LSS hjälper vi våra uppdragsgivare att forma en trygg och stabil assistans som präglas av hög transparens, kunnande, kvalitet och stort inflytande.

                            

Koordinator/kommunikatör
_DSF0324.jpg
Sofie Bäck 
sofie@enkv.se
Ekonomi/Redovisning
_DSF0280.jpg
sara.jpeg
Marie-Louise Ylikangas 
marielouise@enkv.se
Sara Johansson
sara@enkv.se 
HR/Rekrytering
_DSF0287.jpg
_DSF0351.jpg
eva.jpeg
Tomas Roos Andersson
tomas.roos@enkv.se
Emma Nikkanen
emma@enkv.se
Eva Forslund 
eva.forslund@enkv.se
Information/Marknad 
_DSF0304.jpg
_DSF0342.jpg
_DSF0270.jpg
Kattis.jpeg
Carl Lagerstierna
carl@enkv.se
Anneli Danielsson
anneli@enkv.se
Amy Zell
amy@enkv.se
Katrine Rocksten
 
Katrin Rocksten
IT
_DSF0317.jpg
Stellan Nordström
stellan@enkv.se
Operativt ansvarig/Vice VD
_DSF0262.jpg
Tomas Juto
tomas@enkv.se
Hjälpmedelsfrågor/Tillgänglighet
_DSF0342.jpg
Anneli Danielsson
anneli@enkv.se
Kvalitetsansvarig socionom
Ewa.png
Ewa Lagerstierna
ewa@enkv.se
Arbetsmiljö
_DSF0278.jpg
Magnus Lagerstierna
magnus@enkv.se
VD
_DSF0304.jpg
Carl Lagerstierna
carl@enkv.se
Kundsamordnare
_DSF0308.jpg
Tony Lind
tony@enkv.se